MůjTyp.cz - ENFP Optimista

ENFP Optimista

Zastoupení v populaci: 7,5% (z toho 3% muži a 4,5% ženy)
Nejvýraznější vlastnost: optimismus
Ideální kariéra: herec, bavič, barman, módní průmysl, novinář / reportér, malíř
Slavné osobnosti: Alicia Silverstone, James Dobson, Bill Cosby, Sandra Bullock 
Fiktivní postavy: Ariela (Malá mořská víla), Lara Antipova (Doktor Živago)
Stručný popis: velmi přátelský a společenský, ze všech typů nejvíce sociálně zdatný, rád dělá bláznivé věci, nezodpovědný, má rád davy, nekonvenční, založením optimista, problémy s udržením pozornosti, rád svádí

Ze všech typů nejvíce sociálně zdatný. Má rád společnost a snadno se nechá umluvit k dělání ztřeštěných věcí. Má opravdu široký záběr zájmů od společenských až po umělecké (filmy, hudba, móda, psaní). Často a rád komentuje osobnost druhých a společenské situace. Zalíbení nachází i v intenzivní komunikaci ve dvou, při které se sdílejí životní zážitky.

Trochu roztržitý, často ztrácí věci a mívá problémy s udržením pozornosti při delších proslovech. Chce, aby si ho druzí všímali. Rád flirtuje. Jedná mnohdy z náhlého popudu. Špatně snáší odmítnutí. Snadno se nadchne pro nové nápady, které pak začne horečnatě realizovat, ale u delších úkolů se mnohdy nedostane až do konce, protože se nadchne pro další věc.

Má mnoho možností při výběru povolání, ale vždy konkrétní profesi využívá tak, aby jejím prostřednictvím přicházel do kontaktu s lidmi. Často je hyperaktivní a vzrušení a experimenty vyhledávající. Snadno se stane, že přestane vnímat vlastní tělo. Má i sklon přehlížet svoje nemoci a zranění, dokud už nejsou problémy výrazné.

S každým se snaží vycházet a lze ho začlenit skoro do jakéhokoliv kolektivu. Nemá však rád toho, kdo se snaží organizovat skupinu a rozkazovat mu. Ovlivnitelný je jen nepřímo, přes své pocity. 

Nemívá vyhraněné názory a v případě sporu se pokouší tvořit jakýsi most mezi dvěma stranami a neshody zamést pod koberec.
 

Sdílet

© MujTyp.cz, tento text publikujeme pod licencí CC-BY-SA 3.0


Přihlášení