MůjTyp.cz - INFP Snílek

INFP Snílek

Zastoupení v populaci: 3,5% (z toho 1,5% muži a 2% ženy)
Nejvýraznější vlastnost:
idealismus
Ideální kariéra:
básník, hudebník, učitel, terapeut, aktivista, spisovatel
Slavné osobnosti:
William Shakespeare, Helen Keller, Julia Roberts, James_Herriot, Henry Wadsworth Longfellow
Fiktivní postavy:
Bastian (Nekonečný příběh), Julian Bashir (Star Trek)
Stručný popis:
idealista, snílek, sklony k smutku, lehce citově zranitelný, touží po hlubokých vztazích, submisivní, bystrý, zastrašitelný avšak loajální, nesobecký – schopný přinášet velké oběti, často „růžové brýle“

Tichý citlivý snílek, který fantazíruje o životě v dokonalém světě. Touží po hlubokých vztazích a konat dobro. Má sklony si všechno zpočátku idealizovat. 

Zaměstnání se k němu hodí takové, kde nevadí jeho časté výpadky v soustředění (to, co může vypadat jako lenost, jsou pouhé úniky do světa fantazie) a naopak bude využito jeho silně vyvinuté estetické cítění. Není proto zvláštní, že největší spokojenosti dosáhne jako umělec. Zejména básník, spisovatel nebo malíř. Vrozený idealismus pak často může zužitkovat jako aktivista v boji za nejrůznější práva. 

Mezi jeho zájmy často patří psychologie, náboženství, esoterie, filosofie, umění. Věří v určitou formu nadpřirozena. Nemá však rád organizované náboženství (davové oslavy, striktní příkazy a zákazy…)

Snílek je z hloubi duše nesobecký a ochotný přinášet velké oběti. Většinu času se nachází buď v období „růžových brýlí“ (nekritického obdivu) nebo v období zklamání a smutku. Špatně snáší stres, nátlak nebo vyhrožování. Nerad je středem pozornosti a nemá ambice dělat kariéru. Raději pozoruje než aby se zapojil do akce. Často jedná na základě aktuálního popudu či nálady. Nemá rád směrnice, rozvrhy a termíny. 

Ve vztazích hledá úplné porozumění, splynutí duší. Je velmi empatický a pozorný k druhým lidem. Neumí říct ne, což vede k tomu, že ho někdy druzí využívají.
 

Sdílet

© MujTyp.cz, tento text publikujeme pod licencí CC-BY-SA 3.0


Lidé typu Snílek na MůjTypu

Přihlášení