MůjTyp.cz - ENTP Vizionář

ENTP Vizionář

Zastoupení v populaci: 4,5% (z toho 3% muži a 1,5% ženy)
Nejvýraznější vlastnost: vynalézavost
Ideální kariéra: obchodní zástupce, komik, špión, producent, bojový pilot, vynálezce
Slavné osobnosti: Thomas Alva Edison, Theodore Roosevelt, Nikola Tesla, Tom Hanks
Fiktivní postavy: Q (Star Trek), Bugs Bunny, Jack Sparrow (Piráti z karibiku), Mercutio (Romeo a Julie)
Stručný popis: bystrý, vyhledává pozornost a nebojí se rizika, pohotový a asertivní, nepořádný, bezstarostný, schopný šířit nadšení, nenechá se vyvést ničím a nikým z míry, spontánní

Pohotový a asertivní myslitel, který má přehled a obdivuje nové myšlenky a názory. Má zálibu v argumentaci a rád se dostává až k jádru věci. Svůj názor dokáže formulovat skoro na cokoliv a obyčejně navrhuje dosti nezvyklá řešení. Odmítá dodržovat pravidla, která nemá dostatečně podložena jejich užitečností.

Je bezstarostný a ochotný podstupovat riziko. Nemá příliš rád autority a ty, které si vybere, podporuje spíše z pragmatických důvodů. Schopný okouzlit hodně lidí svojí spontánností a odvahou, on sám ale nemá v úmyslu shromažďovat kolem sebe nějakou vlastní skupinu. Raději si užívá rozruch, který způsobuje ve skupinách druhých lidí. 

Jen velmi neochotně se podvoluje přísné disciplíně a hierarchii. Raději ponechává svůj rozvrh flexibilní. Vyhýbá se sentimentálnímu chování a nemá rád, když druzí rozebírají jeho pocity. 

Svět je pro něj natolik fascinujícím místem, že často zapomíná věnovat se sám sobě. Ze své podstaty se jedná o rebela, který je poháněn zvědavostí.
 

 

Sdílet

© MujTyp.cz, tento text publikujeme pod licencí CC-BY-SA 3.0


Přihlášení